Gold Black Yunnan GB First Flush herbata czarna naturalna

8,90 zł
Brutto wysyłka w ciągu 24h

Jedna z najcenniejszych i najdroższych, rewelacyjna, delikatnie aromatyczna herbata z prowincji Yunnan w płd. Chinach o pięknych zwiniętych listkach jasnej barwy z dużą ilością złotych"tipsów". Z pierwszego zbioru - first flush.

Waga
Ilość

Kategoria:

Czarna, subtelna w smaku herbata z Yunnanu wysokiej jakości. O doskonałym charakterze świadczą duże i mięsiste listki, dość mocno skręcone w jasnym kolorze z dużą ilością brązowych, "złotych" tipsów. Jest to wyjątkowo cenna herbata, dość rzadko pojawiająca się na naszym rynku. W jej smaku pojawiają się ciekawe  i atrakcyjne nuty zachęcające do indywidualnej oceny. Uprawiana w prowincji Yunnan w rejonie granicznym z Myanmar i Wietnamem.

Właściwości zdrowotne:

Ma zdecydowanie korzystne działanie na układ trawienny, pobudza i rozjaśnia umysł. Poprawia koncentrację i niweluje zmęczenie. Wspomaga wydzielanie soków trawiennych i znacząco łagodzi niedyspozycje żołądkowe. Dość powszechnie uważa się, że działanie zawartych w niej licznych przeciwutleniaczy zapobiega powstawaniu komórek rakowych, a spożywanie jej w chwilach relaksu utrwala pozytywne emocje i stymuluje wydzielanie endorfin.

Przepis parzenia:

Parzenie czarne_2.jpg

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password