Pai Mu Tan herbata biała naturalna

12,90 zł
Brutto wysyłka w ciągu 24h

Delikatna herbata biała z Chin suszona z najmłodszych, rozwijających się pączków i 2 pierwszych listków herbacianego krzewu.

Waga
Ilość

Kategoria:

Jedna z bardziej znanych i uznanych chińskich, białych herbat. Niepoddawany procesom fermentacji susz zachował swój srebrny odcień. Herbata biała z nierozwiniętych pączków liściowych z Chin słynna Biała Peonia. W tej wyjątkowej herbacie z krzaków gatunku "da bai" i "shui xian bai" zbierane są tylko pączek i dwa szczytowe listki. Nazwa pochodzi od kształtu listków przypominających kwiat białej peoni. W parzeniu uzyskujemy jasny, słomkowy napar o lekko szaro-zielonkawym odcieniu. Smak bardzo łagodny i jedwabisty. Możliwe jest wielokrotne parzenie z którego uzyskujemy boski, korzystnie działający na organizm napój.

Działanie zdrowotne:

Działa profilaktycznie i leczniczo zwłaszcza przy zwiększonym zagrożeniu wolnymi rodnikami. Dzięki zawartości dużej ilości przeciwutleniaczy redukuje procesy starzenia komórek i powstawania komórek nowotworowych. Obniża poziom cholesterolu i jak inne herbaty białe i zielone wzmaga koncentrację, polepsza pamięć i reguluje procesy trawienne.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password