Oolong Blue herbata naturalna

9,50 zł
Brutto wysyłka w ciągu 24h

Ta wyśmienita herbata z dodatkiem kwiatów Clitorii Ternateńskiej pozyskiwana jest w prowincji Guangdong wyłącznie z krzewów herbacianych jednorodnych genetycznie i wyhodowanych z jednego, pierwotnego krzewu. Umiarkowanie utleniona o ciemniejszej barwie lekko zwiniętych w kulki listków.

Waga
Ilość

Kategoria:

Ta bardzo ciekawa herbata jest trudna do jednoznacznego zakwalifikowania. Większość autorytetów zalicza ją do herbat czerwonych ale w tek kwestii panuje pewna dowolność dlatego umieszczamy ją także w kategorii herbat zielonych. Jest to herbata półfermentowana wyselekcjonowana z najlepszych młodych liści herbacianych o dużej zawartości tanin i katechin oraz niewielkiej ilości kofeiny. Odpowiednio parzona polecana jest osobom cierpiącym na nadwagę, egzemę, cukrzycę i nadciśnienie. Herbata ta pozyskiwana w prowincji Guangdong zrywana jest wyłącznie z krzewów herbacianych jednorodnych genetycznie i wyhodowanych z jednego, pierwotnego krzewu. Cecha ta oznaczana jest elementem Dan Cong w nazwie. Dodatkiem podnoszącym walory tej doskonałej herbaty jest kwiat Klitorii ternateńskiej o pięknej niebieskiej barwie.

Właściwości zdrowotne:

Przeprowadzone głównie w Japonii badania dowodzą że regularne spożywanie naparu z herbat oolong obniża całkowity poziom cholesterolu oraz poziom trójglicerydów, za co odpowiadają zawarte w herbacie katechiny. Stwierdzono tam także, że wynikiem był również obniżony poziom cukru we krwi, który był znacząco niższy niż u osób przyjmujących leki ale powstrzymujących się od picia herbaty.

Wspólne, amerykańsko-japońskie badania dowiodły wpływu herbaty oolong na tempo przemiany materii, zwiększając wydatek energetyczny w testowanej grupie o ok. 3-4%, a szybkość spalania tłuszczu o 10-12%.

Duża zawartość przeciwutleniaczy, zwalczających wolne rodniki prowadzi do zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwory (szczególnie rak jajników u kobiet). Wg przeprowadzonych analiz statystycznych codzienne picie herbaty zielonej lub czerwonej (w tym oolong) znacząco, bo o ok. 50%, zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Potwierdzony, choć nieudowodniony i niedostatecznie zbadany jest wpływ herbaty oolong na zmiany skórne, uczulenia, stan dziąseł i uzębienia.

Z kolei dodany do herbaty kwiat Klitorii, będący rośliną tropikalną, znany jest w tradycyjnej medycynie ajuwerdyjskiej od wielu lat. Jak dowodzą współczesna badania ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, moczopędne, znieczulające, przeciwcukrzycowe, owadobójcze działanie ekstraktów, wpływ na agregację płytek krwi oraz działanie relaksujące, połączone z rozluźnieniem mięśni gładkich.  Etanolowy ekstrakt z korzenia stosowany jest w medycynie ludowej jak lek przeciwastmatyczny. Także w tym zakresie ocena naukowa potwierdza wartość farmaceutyczną wykorzystywanego gatunku. Substancjami aktywnymi mogą być flawonoidy i saponiny obecne w roślinie.

Przepis parzenia:

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password