Zapraszamy do zapoznania się z największą ofertą herbaty i kawy on-line. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo szeroki wybór najlepszej kawy i najlepszej herbaty. Gwarantujemy najniższe ceny kawy i herbaty oraz najsmaczniejsze herbaty i kawy z całego świata. Proponujemy kawy naturalne i kawy smakowe oraz dużo zarówno tanich jak i wyjątkowych herbat naturalnych , herbat aromatyzowanych i smakowych. W naszym sklepie z herbatą znajdziecie duży wybór herbat ziołowych i herbat funkcjonalnych. Mocną stroną sklepu kawaiherbata24.pl jest duży wybór herbat owocowych i owocowych aromatyzowanych oferowanych przez kawaiherbata24.pl w dobrych cenach. Jeśli filizanka kawy jest dla Was niezbędnym składnikiem każdego poranka w sklepie z kawą kupicie najlepsze świeżo palone kawy arabiki z kawą Jamaica Blue Mountain na czele. Zwolennicy herbat sypanych, parzonych tradycyjnie mają do wyboru dużo herbat czarnych, herbaty zielone, herbaty czerwone Pu-Erh cenione ze względu na właściwości odchudzające oraz wyjątkowe i smaczne herbaty białe. Dla miłośników pięknych herbat rozkwitających mamy zestaw pięknych herbat kwitnących białych i zielonych oraz herbatę rozkwitającą czarną. Proszę pamiętać, że filiżanka zielonej herbaty dobrze zaparzona zawiera wiele przeciwutleniaczy i ma szerokie właściwości zdrowotne. Składnikiem naszych herbat mieszanych są zioła, owoce i dodatki wyłącznie najwyższej jakości. Dlatego oferowane przez nasz sklep internetowy herbaty ziołowe i funkcjonalne znakomicie sprawdzają się w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń. Polecamy szczególnie gorąco doskonałe herbaty indyjskie i kawy południowoamerykańskie. Równie świetne są organiczne kawy ziarniste z Afryki i Indonezji oraz herbaty naturalne z Chin w ogromnym wyborze i super atrakcyjnych cenach. Chcemy podkreślić, że najważniejsze są dla nas zadowolenie i satysfakcja klientów co staramy się osiągnąć sprzedając herbaty i kawy w najwyższym gatunku w najniższych cenach.

     
Twoje zamówienie jest puste

Herbata Dan Cong Oolong

Drukuj
Cena: 7,60 zł
Waga
Producent: Chiny
Opis:

Ta bardzo ciekawa herbata jest trudna do jednoznacznego zakwalifikowania. Większość autorytetów zalicza ją do herbat czerwonych, u nas znalazła się w grupie herbat zielonych. Jest to herbata półfermentowana wyselekcjonowana z najlepszych młodych liści herbacianych o dużej zawartości tanin i katechin oraz niewielkiej ilości kofeiny. Odpowiednio parzona polecana jest osobom cierpiącym na nadwagę, egzemę, cukrzycę i nadciśnienie. Herbata ta pozyskiwana w prowincji Guangdong zrywana jest wyłącznie z krzewów herbacianych jednorodnych genetycznie i wyhodowanych z jednego, pierwotnego krzewu. Cecha ta oznaczana jest elementem Dan Cong w nazwie. Właściwości zdrowotne: Przeprowadzone głównie w Japonii badania dowodzą że regularne spożywanie naparu z herbat oolong obniża całkowity poziom cholesterolu oraz poziom trójglicerydów, za co odpowiadają zawarte w herbacie katechiny. Stwierdzono tam także, że wynikiem był również obniżony poziom cukru we krwi, który był znacząco niższy niż u osób przyjmujących leki ale powstrzymujących się od picia herbaty.

Wspólne, amerykańsko-japońskie badania dowiodły wpływu herbaty oolong na tempo przemiany materii, zwiększając wydatek energetyczny w testowanej grupie o ok. 3-4%, a szybkość spalania tłuszczu o 10-12%.

Duża zawartość przeciwutleniaczy, zwalczających wolne rodniki prowadzi do zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwory (szczególnie rak jajników u kobiet). Wg przeprowadzonych analiz statystycznych codzienne picie herbaty zielonej lub czerwonej (w tym oolong) znacząco, bo o ok. 50%, zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Potwierdzony, choć nieudowodniony i niedostatecznie zbadany jest wpływ herbaty oolong na zmiany skórne, uczulenia, stan dziąseł i uzębienia oraz poziom stresu. Sposób parzenia: Do zaparzenia tej herbaty sugerujemy użyć nieco większej ilości suszu (zgodnie z własnymi preferencjami smakowymi). Woda powinna mieć ok. 90-96 C, a indywidualnie dobrany czas zaparzania ujawniał będzie różne smaki i aromaty ukryte w tej szczególnej herbacie. Pierwsze parzenie powinno być relatywnie krótkie i trwać 1-2 minuty. Kolejne można wydłużać nawet do kilku minut zmniejszając stopniowo temperaturę parzenia. Zachęcamy do eksperymentowania. Herbata parzona w różnych warunkach ujawniać będzie inne walory smakowe ze szczególnym uwzględnieniem aromatów owocowych .

Ostatnio przeglądane artykuły
Herbata_czerwona_Dan_Cong_Oolong
Cena7,60 zł
Waga