Wróć do: Herbaty aromatyzowane

Herbata owocowa Moonlight

Print
Sales price 6,90 zł
Waga
Manufacturer: Sudan, Manufacturer: Polska
Description:

Świetnie skomponowana mieszanka w skład której wchodzą owoce maliny i czarnej porzeczki, skórka dzikiej róży liście maliny i słonecznika oraz kwiat Malwy Sudańskiej. Delikatny owocowy smak i aromat wzbogacony słodkimi nutami i zrównoważony kwaskowatością hibiskusa. Właściwości zdrowotne: Hibiskus stanowiący bazę dla tej mieszanki to kwiat o prawdziwie zdrowotnym oddziaływaniu. Wzmacnia układ odpornościowy i wątrobę dzięki zawartym w nim polisacharydom. Ma działanie przeciwzapalnie, przeciwgorączkowe i antybakteryjne. Hibiskus zawiera wiele substancji zbawiennych dla naszego organizmu: antocyjany, które chronią przed rozwojem komórek nowotworowych, polifenole zwalczające wolne rodniki przyspieszające proces starzenia i flawonoidy o podobnym działaniu. Poza tym jest źródłem witaminy C i kwasów organicznych: hibiskusowego, cytrynowego i jabłkowego, wapnia i soli mineralnych. Badania wykazują że herbatka z hibiskusa chroni serce przeciwdziałając arteriosklerozie, reguluje ciśnienie oraz ilość cholesterolu we krwi. Hamuje działanie enzymu trawiennego co sprzyja procesom chudnięcia i oczyszczaniu organizmu a także zwiększa zdolności pamięciowe Najnowsze publikacje wskazują na dużą rolę hibiskusa w profilaktyce cukrzycy.

Owoce dzikiej róży jak też czarnej to prawdziwy Sezam bogaty w witaminy (bardzo dużo C) przydatne w leczeniu nadciśnienia i chorób układu pokarmowego. Czarną porzeczkę stosuje się przy leczeniu m.in. infekcji górnych dróg oddechowych, artretyzmu i reumatyzmu.

Malina tymczasem ma zastosowanie w leczeniu przeziębień i stanów gorączkowych. Ma właściwości rozkurczowe, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Sposób parzenia: Herbatkę zalewamy wrzątkiem (95-100 C) i parzymy przez ok. 5-8 minut w zależności od oczekiwanej intensywności smaku. Nie ma konieczności stosowania zaparzaczy jako że mokre elementy można jeść lub łatwo oddzielić.