Wróć do: Herbaty smakowe

Herbata aromatyzowana czerwona Pu-Erh Cytrynowa

Drukuj
Cena: 6,90 zł
Waga
Producent: Chiny
Opis:

Delikatnie aromatyczna herbata czerwona Pu-erh uszlachetniona liskami i skórka cytrynową. Początkowo specyficzny smak czerwonej herbaty szybko może stać się Państwa ulubionym. Podstawowym walorem uzupełniającym ciekawy smak jest działanie pro zdrowotne. Nie bez kozery czerwona herbata nazywana jest pogromcą tłuszczu, jako że wspomagając pracę układu trawiennego przyspiesza metabolizm. Jej wielostronny pozytywny wpływ na organizm człowieka w opisie szczegółowym. Bogata w sole mineralne i witaminę C.

Właściwości zdrowotne:

Podstawowym walorem uzupełniającym ciekawy smak jest działanie pro zdrowotne. Nie bez kozery czerwona herbata nazywana jest pogromcą tłuszczu, jako że wspomagając pracę układu trawiennego przyspiesza metabolizm. Duża zawartość fluoru, wapnia, tein i innych substancji mineralnych oraz związków eterycznych i białka wpływa wyjątkowo korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Znane jest jej działanie poprawiające koncentrację, pamięć i wspomagające usuwanie toksyn. Jest podstawowym składnikiem diet odchudzających.

Sposób parzenia:

Herbatę pu-erh parzymy przez okres ok. 2-3 minut używając lekko schłodzonej wody (do ok. 95C) po czym usuwamy "fusy" (najwygodniej używać koszyczków) aby napar nie nabrał zbyt intensywnego smaku, w którym przy zbyt długim czasie lub temperaturze parzenia smakowo wybijają się teiny, a aromat staje się zbyt intensywny.